FAIL (the browser should render some flash content, not this).
 
NAUJIENOS

Nuo šiol asmenys galės teikti grupės ieškinius
Galimybė pažeistus asmenų privačius interesus ginti grupės ieškiniu užtikrins labiau pažeidžiamų asmenų teisę į teisminę gynybą ir sumažins teismų darbo krūvį. Ši galimybė įteisinta šiandien Seimo posėdyje priėmus Teisingumo ministerijos pateiktą Civilinio proceso kodekso pakeitimo ir papildymo įstatymą. Plačiau

Nuo šiol asmenys galės teikti grupės ieškinius
Galimybė pažeistus asmenų privačius interesus ginti grupės ieškiniu užtikrins labiau pažeidžiamų asmenų teisę į teisminę gynybą ir sumažins teismų darbo krūvį. Ši galimybė įteisinta šiandien Seimo posėdyje priėmus Teisingumo ministerijos pateiktą Civilinio proceso kodekso pakeitimo ir papildymo įstatymą. Plačiau

J. Bernatonis: „Siūlomos naujovės geriau užtikrins vartotojų teisių apsaugą“

Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos parengtiems Civilinio kodekso (CK) ir Vartotojų teisių apsaugos įstatymo pakeitimams. Juose siūloma, kad verslininkai aiškiau pateiktų informaciją vartotojams, nustatomas draudimas taikyti „paslėptus“ prekybos internetu mokesčius.

Projekte numatyta nemažai naujovių, leisiančių efektyviau apginti vartotojų teises.

Plačiau

Įsigalioja nauji reikalavimai trečiųjų šalių piliečių dokumentams

Įsigaliojus Šengeno sienų kodekso pakeitimams, į bendrijos erdvę įvažiuojančių trečiųjų šalių piliečių kelionės dokumentai negalės būti išduoti vėliau kaip prieš 10 metų.


Plačiau

Vyriausybė iš esmės pritarė užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo projektui
Vyriausybės posėdyje trečiadienį iš esmės pritarta Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimo ir papildymo projektui, kuriuo jo nuostatos derinamos su Pilietybės įstatymo nuostatomis. Plačiau

Teismas negaliojančia pripažino sutartį, pagal kurią užsienietis buvo įsigijęs žemės pajūryje
Palangos miesto apylinkės teismas patenkino antrąjį Klaipėdos apygardos prokuratūros ieškinį, kuriuo prokurorai užginčijo užsieniečių teisę Lietuvos pajūryje įsigyti žemės.
Plačiau

Respublikos Prezidentė nepritarė Seimo priimtiems Konkurencijos įstatymo pakeitimams

Respublikos Prezidentė grąžino Lietuvos Respublikos Seimui pakartotinai svarstyti liepos 2 d. Priimtas Konkurencijos įstatymo pataisas, kurios numato galimybę įmonėms nemokėti joms Konkurencijos tarybos paskirtų baudų už Konkurencijos įstatymo pažeidimus, kol vyksta teisminis nagrinėjimas.


  Plačiau

Lietuvos Respublikos piliečių vardas ir pavardė asmens dokumentuose turi būti rašomi lietuviškomis raidėmis

Pareiškėja kreipėsi į teismą ir prašė, kad jos po santuokos, sudarytos užsienyje, įgyta pavardė Lietuvoje išduotame santuokos liudijime būtų įrašyta su „W“ raide. Moteris taip pat nurodė, kad jai išduotame Lietuvos Respublikos piliečio pase yra įrašyta jos pavardė su „V“ raide, kuri, moters teigimu, Austrijoje neegzistuoja. Teismams netenkinus tokio prašymo, pareiškėja kasacinį skundą pateikė Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Plačiau

Ko tikėtis lietuviams ir visai Europos Sąjungai iš duomenų apsaugos reformos?

Pradėjusi pirmininkauti Europos Sąjungos (ES) Tarybai Lietuva sieks, kad šalių narių derybose dėl duomenų apsaugos reformos būtų pasiekta esminė pažanga. Tai svarbi, bet kartu ir sudėtinga iniciatyva, kurios tikslas – balansas tarp asmens teisių užtikrinimo ir ekonomikos augimo skatinimo reaguojant į globalizacijos ir informacinių technologijų plėtrą.

Plačiau

Naujovė Lietuvoje: teismų paslaugos teikiamos ir internetu

Liepos 1 d. startuoja Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas e.teismas.lt, kuriame gyventojai ir įmonės galės pateikti ir gauti civilinės, administracinės ir administracinių teisės pažeidimų bylų dokumentus, klausytis nagrinėjamų bylų įrašų, mokėti žyminį mokestį ir baudas neišvykdami iš namų.

Plačiau

Bankroto procedūros - be kyšių ir korupcijos

Antradienis, balandžio 2 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Įmonių bankroto įstatymo pataisas, kurios užtikrins skaidresnę bankroto administratorių parinkimo tvarką ir apgins bankrutuojančių įmonių darbuotojų, mažųjų kreditorių interesus.

Plačiau

Įsigaliojo žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų kvitai

Nuo šių metų balandžio 1 d. sezoninėms ir aukštos kvalifikacijos nereikalaujančioms paslaugoms teikti asmenys galės būti įdarbinti supaprastinta tvarka – naudojant žemės ūkio bei miškininkystės paslaugų kvitus.

Plačiau

Prezidentė siūlo papildomas priemones kovai su neteisėtu praturtėjimu
Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos ir šiandien Seimui teikiamos Civilinio kodekso, Akcinių bendrovių įstatymo bei Įsakomųjų ir paprastųjų vekselių įstatymų pataisos. Šiomis pataisomis siekiama užkirsti kelią piktnaudžiavimui fiktyviais skolos rašteliais, vekseliais ir akcijų pirkimo - pardavimo sutartimis. Plačiau

Kokia turi būti pirkimo-pardavimo sutartis? (sutarties forma)

Pirkimo–pardavimo sutartis visuomet buvo ir tebėra viena dažniausiai sudaromų sutarčių. Nors paprastai ši sutartis gali būti sudaroma tiek žodžiu, tiek konkliudentiniais veiksmais (išskyrus įstatymuose nustatytas išimtis), tačiau, siekiant aiškiau detalizuoti šios sutarties šalių prisiimamas pareigas, įgyjamas teises bei siekiant lengviau įrodyti patį sutarties buvimo faktą, rekomenduotina pirkimo–pardavimo sutartį sudaryti raštu.

Plačiau

Nedideles sumas atgauti nesudėtinga

Gindami savo teises, pažeistas kitose Europos Sąjungos valstybėse, vartotojai gali elgtis įvairiai: kilusį ginčą spręsti derybomis, kreiptis pagalbos į jų teises ginančias organizacijas arba teismą. „Lietuvos vartotojų instituto“ sukurtas filmas pristato vieną patogiausių teisminio ginčo galimybių – Europos ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūrą.

Plačiau

Atims nenaudojamus prekės ženklu

Vasarą įsigaliosiantys įstatymų patikslinimai palengvins „miegančių“ ženklų išregistravimą. Teisininkai pataria įmonėms, kurios brangina savo nenaudojamus ženklus, greičiau jais pažymėti prekes ir paslaugas, nes netrukus tuo gali pasinaudoti konkurentai, rašo „Verslo žinios“.

Plačiau

Pasikeisti vardus ir pavardes galima greičiau

Pernai Teisingumo ministerija gavo 1092 prašymus leisti pakeisti pilnamečių asmenų arba vaikų vardus ar pavardes. 2011 m. savo vardą ar (ir) pavardę pakeitė 1699 asmenys, o 2010 metais – 1732.

Plačiau

Kas naujo Darbo kodekse?

2012 m. lapkričio 6 dieną Seime pritarta Lietuvos Respublikos darbo kodekso pakeitimams, kurie įsigaliojo 2012 m. gruodžio 1 dieną.

Plačiau

Būstų pirkimo sandoriai pristabdomi

Šiandien įsigalioja Statybos įstatymo pakeitimai, todėl nuo šiol parduoti ar išnuomoti būstą galima tik gavus energetinio naudingumo sertifikatą. Tačiau tokius dokumentus, Registrų centro duomenimis, visoje Lietuvoje šiuo metu turi mažiau nei 0,5 proc. nekilnojamojo turto objektų.

Plačiau

Jau galima kreiptis į darbo ginčų komisijas

Darbuotojai ir darbdaviai dėl individualių darbo ginčų jau gali kreiptis į darbo ginčų komisijas, kurios nuo šių metų sausio pradžios pradeda dirbti Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) teritoriniuose skyriuose, praneša VDI.

Plačiau

Bus galima konfiskuoti kitose ES valstybėse esantį nuteistųjų turtą

Teisingumo ministerija parengė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo bus įteisinta galimybė Lietuvos teismų priimtais nuosprendžiais konfiskuoti nuteistųjų turtą, esantį kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse.

Plačiau

Minimali mėnesio alga didėja 150 litų iki 1 tūkst. litų
Nuo sausio minimali mėnesinė alga (MMA) didėja 150 litų ir sieks 1 tūkst. litų.
Plačiau

Svarbūs pokyčiai Vilniaus miesto, Kauno ir Šiaulių apylinkių teismuose

Nuo 2013 m. sausio 1 d. Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose veikę apylinkių teismai reorganizuojami. Vilniaus miesto keturi apylinkių teismai sujungiami į vieną – Vilniaus miesto apylinkės teismą. Kauno miesto ir rajono apylinkių teismai sujungiami į Kauno apylinkės teismą. Šiaulių miesto ir rajono apylinkių teismai sujungiami į Šiaulių apylinkės teismą.

Plačiau

Vartotojai ES galės paprasčiau apginti savo teises

Ateityje Europos Sąjungos (ES) piliečiai galės paprasčiau reikšti pretenzijas dėl įsigytų nekokybiškų prekių ir paslaugų kitose ES valstybėse.

Europos Sąjungos institucijų derybininkai susitarė dėl Direktyvos dėl vartotojų alternatyvių ginčų sprendimo ir Reglamento dėl internetinių ginčų sprendimo tekstų.

Oficialiai dėl šių teisės aktų priėmimo bus balsuojama Europos Parlamente ir Taryboje kitų metų pavasarį, o jų pagrindu kuriama ne teismo būdu sprendžiamų vartotojų ginčų sistema Europos Sąjungos šalyse turėtų pradėti veikti 2016 m.

Plačiau

Žemės mokesčio įstatymo įsigaliojimas - po metų?

Siūloma metams, iki 2014 metų sausio 1 d., atidėti Žemės mokesčio įstatymo naujos redakcijos įsigaliojimą. Tokį Žemės mokesčio įstatymo pakeitimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas socialdemokratas Bronius Bradauskas.

Plačiau

Vietoj dviejų apylinkės teismų Kaune bus vienas

Svarbūs pokyčiai bylų nagrinėjime numatomi nuo ateinančių metų pradžios reorganizavus Kauno miesto bei rajono teismus, sujungiant juos į vieną - Kauno apylinkės teismą.
Šio teismo veikla nuo 2013 m. sausio 1 d. vyks Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių teritorijoje. Reorganizuotame Kauno apylinkės teisme dirbs 280 darbuotojų.

Plačiau

Įstatymas draus be priežiūros palikti vaikus iki 14 metų amžiaus?

Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga Seimui teiks įstatymą, kuriuo tėvams bus draudžiama palikti be suaugusiųjų priežiūros vaiką iki 7, o jei politikai pritars - iki 10 metų amžiaus. Jeigu įstatymui bus pritarta, mažesnius galės prižiūrėti tik 14 metų amžiaus sulaukę jų broliai ar seserys.

Plačiau

Buto pardavėjas galės pasirinkti jam priimtiniausią būdą energinio naudingumo sertifikatui parengti

Kitų metų sausio 9 d. įsigaliosiančios naujos Statybos įstatymo nuostatos sudarys sąlygas parduodantiems butą pasirinkti jiems priimtiniausią galimybę, kaip parengti to buto energinio naudingumo sertifikatą, kurį bus privalu pateikti pirkėjui.

Plačiau

Nuo 2013 sausio 10 d. Lietuvos Respublikos piliečiai į Armėnijos Respubliką galės vykti be vizų

Armėnijos Respublikos Vyriausybė priėmė sprendimą Europos Sąjungos valstybių narių bei ne Europos Sąjungos valstybių, prisijungusių prie Šengeno erdvės bendradarbiavimo susitarimais, piliečiams nebetaikyti reikalavimų atvykstant turėti vizą.

Plačiau

Prokuroro komentaras. Vengimas išlaikyti vaiką

Esame išsiskyrę su vyru ir teismas jam paskyrė mokėti alimentus vaiko išlaikymui. Vyras anksčiau mokėjo alimentus, tačiau jau daugiau kaip pusmetį pinigų iš vyro vaiko išlaikymui negauname. Įtariu, kad jis vengia išlaikyti savo nepilnametį sūnų, slapstosi nuo mūsų, motyvuoja, kad šiuo metu neturi darbo ir vėliau pinigus sumokės. Ar gali būti asmuo baudžiamas už vengimą išlaikyti savo nepilnametį vaiką, kur nukentėjęs asmuo gali dėl to kreiptis?

Plačiau

D. Jankauskas: „Darbo kodeksas keičiamas atsižvelgiant į darbo rinkos realijas“

Seimas lapkričio 6 dieną pritarė siūlomiem Dabo kodekso (DK) pakeitimams, dėl kurių buvo susitarta Trišalėje taryboje, sudarytoje iš darbuotojų, darbdavių ir valstybės atstovų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko teigimu, darbo santykių sfera yra labai dinamiška, todėl ir darbo santykius reglamentuojantys teisės aktai keičiami, atsižvelgiant į darbo rinkos poreikį, prisitaikant prie realijų.

„Tokiu keliu eina ne tik Lietuva, bet ir daugelis Europos valstybių, kurios taip pat ieško būdų, kaip tobulinti darbo santykius, kaip sudaryti daugiau galimybių darbuotojui ir darbdaviui susitarti dėl palankesnių darbo sąlygų“, – tvirtino ministras D. Jankauskas.

Plačiau

Vyriausybėje nutarta keisti sankcijų verslui taikymo tvarką

Spalio 24 dieną ministrų kabinetas pritarė teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus siūlymams nustatyti tvarką, leisiančią užtikrinti objektyvų, išsamų bei sąžiningą juridinių asmenų padarytų pažeidimų tyrimą bei sankcijų už juos skyrimą.

Šiuo metu poveikio priemonių skyrimo tvarką reguliuoja per 30 skirtingų įstatymų. Pagal vienus jų verslo kontrolieriai privalo verslininkus informuoti apie tai, kad dėl jų veikloje nustatytų pažeidimų yra pradėtas tyrimas, kitais atvejais apie tai net nepranešama ir verslininkai supažindinami tik su jau priimtais sprendimais. Ne visuomet verslas gali gauti ir išsamią informaciją apie tai, kuo yra kaltinami bei tinkamai apsiginti, mat paaiškinimui skirtas terminas yra neadekvačiai trumpas ir pan.

Plačiau

Keičiama sankcijų verslui taikymo tvarka

2012.10.10 , LR Teisingumo Ministerija Teisingumo ministras Remigijus Šimašius pateikė Vyriausybei siūlymus, kuriems pritarus bus nustatyta tvarka, leisianti užtikrinti objektyvų, išsamų bei sąžiningą juridinių asmenų padarytų pažeidimų tyrimą bei sankcijų už juos skyrimą.

Plačiau

Mažosios bendrijos pajamų apmokestinimas

Nuo 2012 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojo Mažųjų bendrijų įstatymas, kuriuo Lietuvoje buvo įtvirtinta nauja juridinio asmens forma – Mažoji bendrija (MB). Šiuo įstatymu buvo siekiama palengvinti verslo pradžią jauniesiems verslininkams bei užpildyti nišą tarp individualios įmonės ir uždarosios akcinės bendrovės.

 

 

Plačiau

Vyriausybė pritarė siūlymui užtikrinti, kad išlaikymą būtų lengviau išieškoti ne tik iš ES gyvenančių asmenų
Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtoms įstatymų pataisoms, kurioms įsigaliojus bus paprasčiau išsiieškoti išlaikymą ne tik Europos Sąjungoje, bet ir iš kitose užsienio šalyse gyvenančių asmenų.
Plačiau

Mažoji bendrija - kas tai?

Nuo rugsėjo 1-osios dienos Lietuvoje įsigalioja nauja verslo veiklos forma – mažoji bendrija (MB). Anot ekonomikos apžvalgininkų, naujoji koncepcija supaprastins verslo steigimą bei valdymą. Išspręstos pagrindinės problemos su kuriomis anksčiau susidurdavo UAB steigėjai.

Plačiau

Nedrausmingi mokesčių mokėtojai sulauks VMI dėmesio
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau –VMI) informuoja, kad mokesčių mokėtojų, kurie už praėjusius metus nepateikė Gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) deklaracijų, nuo šiandien sulauks VMI priminimų. Plačiau

Padidintos valstybinės išmokos gavėjus pasieks spalį

Nuo 2012 m. rugsėjo 1 dienos įsigalioja Lietuvos Respublikos socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo pataisos, kuriomis dirbantiems valstybinių pensijų, rentų buvusiems sportininkams gavėjams, dirbantiems kūno kultūros ir sporto srityje, kompensacinių išmokų teatrų ir koncertinių įstaigų darbuotojams, atstatoma ta pensijos ar rentos dalis, kuri buvo sumažinta dėl draudžiamųjų pajamų sunkmečio laikotarpiui.

 

Plačiau

Išsiieškoti išlaikymą bus lengviau ne tik iš ES gyvenančių asmenų

Teisingumo ministerija parengė įstatymų pataisas, kurioms įsigaliojus bus paprasčiau išsiieškoti išlaikymą ne tik Europos Sąjungoje, bet ir iš kitose užsienio šalyse gyvenančių asmenų.

Plačiau

Verslininkai nebus baudžiami už mažareikšmius ženklinimo pažeidimus

Vyriausybė tęsia verslo priežiūros institucijų pertvarką, kurios pagrindinis tikslas – tapti verslo konsultantėmis, o ne baudėjomis. Nuo šiol už mažareikšmį ženklinimo reikalavimų nesilaikymą verslo priežiūros institucijos verslininkams nebeskirs baudų ir nebereikalaus iš prekybos išimti prekių bei jas iš naujo paženklinti perklijuojant etiketes, kas neretai yra didesnė našta verslui nei baudos. Verslininkų bus prašoma ištaisyti mažareikšmius ženklinimo neatitikimus ženklinant naujas prekes, o netaisyklingai paženklintąsias leista realizuoti per tam tikrą laikotarpį.

Plačiau

Nauja teisės aktų įsigaliojimo tvarka
Seimas pritarė teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus siūlymams nustatyti, kad teisės aktai įsigalios juos paskelbus internete, o ne popieriniame „Valstybės žinių“ leidinyje. Kartu dar skaidresnis ir viešesnis taps visas valstybės institucijų sprendimų priėmimo procesas.

Plačiau

Keičiama keleivių įvežamų prekių neapmokestinimo PVM ir akcizais tvarka
Muitinės departamentas parengė Keleivių įvežamų prekių neapmokestinimo importo PVM ir akcizais taisyklių pakeitimus.
 
Taisyklių pakeitimo esmė – Lietuvos Respublikos sienos kirtimo reguliarumo sąvokos apibrėžimas. Joms įsigaliojus, keleiviams, atvykstantiems į Lietuvą iš trečiųjų šalių, muito ir mokesčių lengvatos bus taikomos, jei keleivis vyksta per Lietuvos valstybinę sieną ne daugiau kaip 5 kartus per mėnesį.
 
Šeštąjį kartą per mėnesį į Lietuvą įvažiavęs keleivis privalės pateikti muitinei Keleivio deklaraciją, nurodydamas joje informaciją apie įvežamų prekių (tarp jų – ir degalų, esančių nešiojamojoje talpykloje) kiekį, vertę, transporto priemonės duomenis ir joje esantį kuro kiekį. Šios prekės, tarp jų – ir transporto priemonės kuro bake esantys degalai, teisės aktų nustatyta tvarka bus apmokestinti importo mokesčiais.

 


Plačiau

Pritarta siūlymui leisti paprasčiau apginti teises teikiant grupės ieškinį

Šiandien Vyriausybė pritarė teisingumo ministro siūlymui įtvirtinti galimybę asmenims, kurie į teismą kreipiasi su analogiškais reikalavimais, savo teises ginti bendrai pateikiant grupės ieškinį.

Šiuo metu įstatymai numato, kad viešam interesui ginti gali būti pareiškiamas grupės ieškinys, tačiau kaip tai turi būti daroma nėra aišku. Be to, grupės ieškiniu šiuo metu negalima ginti privačių interesų.

Siekiant pakeisti situaciją, Teisingumo ministerija parengė grupės ieškinio koncepciją, kurioje numatyta, kad asmenys, kurie prašo teismo išspręsti analogiškus teisės ir fakto požiūriu klausimus, galės reikalauti apginti jų teises ne kiekvieno atskirai, kaip leidžiama šiuo metu, o visų kartu.


Plačiau

Juridinių asmenų veikla taps dar paprastesnė

Vyriausybė pritarė teisingumo ministro siūlymams popierinius juridinio asmens pažymėjimus pakeisti elektroniniais bei supaprastinti juridinių asmenų registravimo ir jų duomenų keitimo procedūras.

Siekiant mažinti biurokratijos naštą verslui, Vyriausybė pritarė Juridinių asmenų registro nuostatų pakeitimams, kurie numato, kad nuo kitų metų registruojant juridinius asmenis nebebus išduodami popieriniai juridinių asmenų pažymėjimai, o vietoje jų juridiniams asmenims neatlygintinai bus suteikta prieiga prie elektroninio sertifikuoto registro išrašo.

Plačiau

Įmonės paprasčiau nurašys beviltiškas skolas

Įmonėms mažėja administracinė našta beviltiškas skolas pripažįstant leidžiamais atskaitymais, mažinančiais apmokestinamąjį pelną.

Administracinė našta mažėja dėl beviltiškų skolų įrodymo ir apskaičiavimo tvarką nustatančių taisyklių pakeitimų (patvirtintų finansų ministro įsakymu ir įsigaliosiančių artimiausiu metu). Jų esmė - supaprastinti reikalavimai dėl tam tikrų beviltiškų skolų pagrindimo dokumentų.

Vienas svarbiausių taisyklių pakeitimų - padvigubinamos sumos, iki kurių nebus reikalaujama turėti skolų beviltiškumą įrodančius dokumentus ar bus taikoma paprastesnė beviltiškų skolų pripažinimo tvarka ...

Plačiau

Vengiantiems išlaikyti vaikus teks mokėti ir palūkanas

Tėvai, nemokantys pinigų savo vaikų išlaikymui, turės padengti ne tik skolas, bet ir sumokėti palūkanas ...

Plačiau

Darbdavio pažymų nebeprašo

Jeigu darbdavys dingsta, nedarbo draudimo išmoka buvusiems jo darbuotojams priklauso net ir nepristačius popierinės pažymos apie darbo užmokestį - valdininkai, regis, jau pramoko rasti reikiamą informaciją savo elektroninėje sistemoje. Tačiau pavaikyti bedarbių jie neatsisako.
Kaip teigia profsąjungų atstovai, per krizę kone daugiausia darbuotojų skundų sulaukiama dėl to, kad dingsta darbdaviai. Tvirtinama, jog staiga prapuolę darbdaviai palieka savo pavaldinius ne tik neišmokėję atlyginimų už kelis mėnesius, bet ir atėmę galimybę gauti nedarbo draudimo išmoką ...

 

Plačiau

Akcizinių prekių gabenimo dokumentai - jau elektroninėje erdvėje

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad nuo balandžio 1 d. pradėjo veikti naujoji kompiuterizuota Akcizais apmokestinamų prekių judėjimo ir stebėjimo Europos Bendrijos viduje sistema (EMCS), skirta alkoholio, tabako ir energetinių produktų gabenimo monitoringui ir kontrolei Europos Sąjungos šalyse.

Šios sistemos įdiegimas ženkliai supaprastins įmonių, užsiimančių akcizinių prekių gabenimu, administracinių procedūrų vykdymą. Nuo šiol visi ūkio subjektai, užsiimantys veikla, susijusia su akcizais apmokestinamomis prekėmis, turės galimybę naudoti elektroninius vežimo dokumentus vietoj anksčiau naudotų popierinių, pildomų ant specialios formos blankų. Balandžio 1 d. pradėjo veikti ir Muitinės deklaracijų apdorojimo sistemos (MDAS) bei VMI Akcizų informacinės sistemos sąsaja.

Minėta sistema bus naudinga ne tik ūkio subjektams, užsiimantiems akcizinių prekių gabenimu, bet ir efektyvi priemonė Europos Sąjungos šalių mokesčių administratoriams, kovojant su mokesčių sukčiavimu ...

Plačiau

Gyventojų pajamų mokestį bus galima sumokėti dalimis

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad iki šiandien jau patekta beveik 85 tūkst. gyventojų pajamų deklaracijų, iš kurių 99,9 % — elektroninės.

VMI jau ruošiasi gyventojų pajamų mokesčio dalies grąžinimui mokesčių mokėtojams, turintiems teisę pasinaudoti mokesčio lengvatomis: mokėjusiems už studijas, gyvybės draudimo įmokas ir t.t. Planuojama permokas pradėti grąžinti balandžio 12 dieną. Pažymėtina, kad dalį sumokėto pajamų mokesčio gali susigrąžinti ir tie gyventojai, kuriems 2009 metais buvo pritaikytas per mažas neapmokestinamasis pajamų dydis ...

Plačiau

Elektroniniai nedarbingumo bei nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimai – nuo liepos 1d.

LR Vyriausybė, siekdama sudaryti sąlygas asmens sveikatos priežiūros įstaigoms geriau pasiruošti elektroninių pažymėjimų sistemos įdiegimui bei jos tolimesniam taikymui, pratęsė Elektroninės pažymėjimų tvarkymo sistemos (EPTS) galutinį veiklos pradžios laiką. EPTS visu pajėgumu pradės veikti nuo šių metų liepos 1 d., o ne nuo balandžio 1 d. kaip buvo skelbiama anksčiau ..

Plačiau

Iš akcininkų galima išsireikalauti nors dalį skolų

Kaskart bankrutuoja šimtai įmonių ir paskui save nemokumo link nusitempia visą virtinę kitų bendrovių, tačiau akcininkai neretai tyliai pasitraukia, už nieką neatsakę. Tačiau įrodžius akcininko nesąžiningus veiksmus galima išsireikalauti, kad šis padengtų kreditoriaus nuostolius ar bent jų dalį.

Nors Lietuvos įstatymuose, kuriuose apibrėžiami ribotos atsakomybės bendrovių teisiniai aspektai, yra numatyta dalyvių atsakomybė tik įnašų į bendrovę dalimi, tačiau atsižvelgiant į Civilinio kodekso 2.50 straipsnio 3 dalį iš dalyvių vis dėlto galima išreikalauti daugiau ir atitinkamai padengti suinteresuotų kreditorių reikalavimus, patirtus nuostolius ar žalą. Visų pirma, kad būtų galima patraukti bendrovės dalyvį civilinėn atsakomybėn ir iš jo išreikalauti padengti atitinkamus kreditorių reikalavimus, yra būtinos kelios sąlygos.

Pirmiausia turi būti įrodytas faktas, kad bendrovė nebegali įvykdyti kreditoriams prisiimtų įsipareigojimų ...

Plačiau

Bankrutuojančių įmonių vadovai gali netekti savo turto

Teismas paskelbė, kad bendrovių, kurioms iškelta bankroto byla, vadovai gali būti  atsakingi už šių skolas ir turi atlyginti kitoms įmonėms padarytą žalą.

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas tokį sprendimą priėmė civilinėje byloje, nagrinėdamas ieškovo – bendrovės „Transvera“ – ieškinį atsakovams bankrutuojančios įmonės „Dovlitas“ akcininkams  komercijos direktoriui  Ž.K. ir šios bendrovės direktoriui R.K. bei priteisė iš jų solidariai 10,7 tūkst. litų nuostoliams atlyginti.

„Transvera" ieškinyje nurodė, kad atsakovas Ž.K., kuris dirbo „Dovlito“ komercijos direktoriumi, pateikė ieškovui krovinio pervežimo užsakymus 2009 m. balandžio 23 dieną. Ieškovas pervežimus atliko tinkamai, atsakovas buvo įsipareigojęs už pervežimus sumokėti po 30 dienų, tačiau savo įsipareigojimo neįvykdė. Sudarydamas pervežimų sutartį ir atsakydamas į ieškovo klausimą, kokia „Dovlito“ finansinė padėtis, atsakovas Ž.K. patikino, kad atsiskaitys, išgyventi esą padeda kiti verslai, apie keliamą bankroto bylą nepranešė.

Tačiau 2009 m. gegužės 21 dieną  ieškovas gavo bankrutuojančios bendrovės „Dovlitas“ administratoriaus pranešimą, kad Vilniaus apygardos teismas tų pačių metų balandžio 29 dieną nutartimi iškėlė „Dovlitui“ bankroto bylą.

Teismas tenkindamas „Transveros" ieškinį, pažymėjo, kad nors Civiliniame kodekse įtvirtinti bendri principai numato, kad  juridinio asmens darbuotojai ir dalyviai (akcininkai) neatsako už juridinio asmens padarytą žalą (skolas), tačiau taip pat įtvirtinta taisyklė, kad kai juridinis asmuo negali įvykdyti prievolės dėl dalyvio nesąžiningų veiksmų, juridinio asmens dalyvis atsako pagal juridinio asmens prievolę savo turtu. Byloje teismas įvertino šias aplinkybes ir pripažino, kad atsakovo veiksmai buvo nesąžiningi...

Plačiau

Be akcininkų sąrašo neregistruos

Ignoruodamos šį mėnesį įsigaliojusią prievolę pateikti uždarųjų akcinių bendrovių akcininkų sąrašus Registrų centrui, įmonės vėliau gali turėti rūpesčių, įspėja teisininkai.

„Jei verslininkai neturi priežasčių slėpti savo akcininkų, Registrų centrui akcininkų sąrašą derėtų pateikti kuo anksčiau – tuomet nekiltų keblumų įregistruojant kitus privalomus dokumentus, tokius kaip, pavyzdžiui, įstatų pakeitimai, nauja valdybos sudėtis ar panašiai“, – pabrėžia Arūnas Juodis, advokatų kontoros „Balčiūnas ir Grajauskas“ advokatas...

Plačiau

Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimai

Viešųjų pirkimų konkurso dalyviams reikia nurodyti subrangovų keitimo tvarką, jie turi teisę susipažinti su konkurentų pasiūlymais, jeigu tai nėra konfidenciali informacija, tokie yra Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimai. Šie pakeitimai taip pat įteisina pirkimus iš valstybinei organizacijai priklausančių įstaigų ir gerokai išplėtė mažųjų pirkimų sąvoką.

Plačiau

Siūlo supaprastinti detalųjį teritorijų planavimą

Teisingumo ministras siūlo supaprastinti ir pagreitinti detaliųjų planų tvirtinimo procesą, atsisakius jų tvirtinimo savivaldybių tarybose procedūros.

Šiuo metu savivaldybių tarybos tvirtina bendruosius savivaldybių teritorijų planus, o vėliau dar priima sprendimus ir dėl detaliųjų planų. Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, kartą priėmusios sprendimus dėl bendrųjų, savivaldybių tarybos nebeturėtų dalyvauti tvirtinant detaliuosius, nes jų peržiūra iš esmės turėtų būti vykdoma specialistų lygmenyje, kurie privalo užtikrinti detaliųjų planų suderinamumą su bendraisiais ...

Plačiau

Vyriausybė teikia Seimui verslui naudingus Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimus

Vyriausybė posėdyje pritarė Finansų ministerijos parengtam įstatymo projektui, kuriuo mokesčių mokėtojui sudaroma galimybė iš anksto susiderinti su Mokesčių inspekcija dėl to, kaip bus apmokestinamas koks nors konkretus ateityje planuojamas sandoris ar ūkinė operacija. Mokesčių mokėtojas galės siūlyti savo poziciją, kaip taikyti mokesčių teisės aktų nuostatas, o Mokesčių inspekcija, kartą pritarusi siūlomai pozicijai, įsipareigos jos laikytis ateityje ...

Plačiau

Vyriausybė siūlo mažinti mokesčių naštą smulkiesiems verslininkams

Vyriausybė teikia Seimui svarstyti Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 2, 4, 7 ir 9 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo siūloma leisti individualių įmonių savininkams bei ūkinių bendrijų tikriesiems nariams iki 2012 metų sausio 1 d. patiems apsispręsti dėl socialinio draudimo įmokų pensijų draudimui mokėjimo.

Nuo šių metų atsiradusi prievolė draustis sveikatos draudimu paliekama. Tai reiškia, kad jei teisės aktas tokiu pavidalu bus priimtas Seime, IĮ savininkai kas mėnesį privalės mokėti 72 litų dydžio sveikatos draudimo įmoką, kad nenutrūktų sveikatos draudimo stažas, ir dirbantis žmogus nuolat turėtų teisę naudotis sveikatos apsaugos sistemos paslaugomis. Ar mokėti socialinio draudimo įmokas pensijų draudimui, kurios sudaro didžiausią įmokų „Sodrai“ dalį (26,3 proc. nuo minimalios algos ar didesnės sumos, jei mokantis asmuo taip pasirenka), žmogus galės nuspręsti pats...

Plačiau

Daliai dirbančių gyventojų gali tekti sumokėti pajamų mokesčio priemoką

Dalis gyventojų, užpildžiusių 2009 metų pajamų deklaraciją, gali nustebti pamatę susidariusią pajamų mokesčio nepriemoką, kurią jiems teks sumokėti Valstybinei mokesčių inspekcijai...

Plačiau

Sergant darbo stažas neilgės

Sergant, gaunant nedarbo ar motinystės išmokas, darbo stažas skaičiuojamas nebus, taigi, mažės ir ateities pensijos – numato vienas iš naujos „Sodros“ koncepcijos siūlymų. Vyriausybė ieško skausmingų reformų sąjungininkų...

Plačiau

Seimas iki 5 tūkst. litų padidino deklaruojamo turto vertę

Gyventojams, kurie privalės teikti kasmetines arba vienkartines turto ir pajamų deklaracijas, teks deklaruoti brangesnį kaip 5 tūkst. litų vertės turtą. Šiuo metu privalu deklaruoti brangesnį nei 2 tūkst. litų vertės turtą...

Plačiau

Priimtas Šeimynų įstatymas

Seimas, siekdamas nustatyti naują juridinių asmenų – šeimynų – steigimo tvarką, reglamentuojančią privačių asmenų iniciatyvą, grindžiamą reikiama vaiko globėjo (rūpintojo) pareigų vykdymo patirtimi, priėmė Šeimynų įstatymą (projektas Nr.XIP-609(2)) (balsavo: už – 99, susilaikė 4) ir Vietos savivaldos įstatymo 6 ir 16 straipsnių pakeitimo įstatymą (projektas Nr.XIP-610 (2))...

Plačiau

Vaikams alimentus vengiantis mokėti tėvas sulauks baudžiamosios atsakomybės

Pagal įstatymą tam, kas vengia pareigos teismo sprendimu išlaikyti vaiką, mokėti lėšas jam išlaikyti ar teikti kitą būtiną materialią paramą, yra numatyta baudžiamoji atsakomybė ...

Plačiau

Individualių įmonių savininkams ir gaunantiems pajamas pagal autorinę sutartį tvarkyti finansus bus paprasčiau

Vyriausybė patvirtino „Sodros“ biudžeto taisyklių ir apdraustųjų ir išmokų gavėjų registro nuostatų pakeitimus. Nutarimų projektai parengti remiantis Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimais bei Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinuoju įstatymu...

Plačiau

Siūloma Nekilnojamojo turto registro pranešimus teikti SMS ir MMS

Teisingumo ministras siūlo asmenis apie Nekilnojamojo turto registro parengtus dokumentus ar suteiktas paslaugas informuoti trumposiomis teksto ar vaizdo žinutėmis, taip taupant žmonių laiką ir valstybės lėšas...

Plačiau

Įsigaliojo paprastesnė gimimo, santuokos ir mirties liudijimų pripažinimo užsienyje tvarka

Lietuvai prisijungus prie tarptautinės konvencijos, gyventojai jau gali pradėti naudotis supaprastinta gimimo, santuokos ar mirties liudijimų pripažinimo tvarka, kai dokumentai pateikiami užsienio valstybėse ar yra gauti iš jų Lietuvoje.

Panaikinus keletą savaičių trukusią dokumentų vertimo ir legalizavimo procedūrą, administracinė našta piliečiams gerokai sumažėjo.

Pagal iki šiol galiojusią tvarką, Lietuvos civilinės metrikacijos įstaigų išduoti civilinės būklės aktų (gimimo, santuokos, mirties) įregistravimo liudijimai ar įrašų nuorašai, pateikiami užsienio valstybėse, turėjo būti legalizuoti arba patvirtinti pažyma Apostille, jei mūsų šalies tarptautinės sutartys ar Europos Sąjungos teisės aktai nenustatė kitaip. Pateikiant šiuos dokumentus kitoje valstybėje, jie turėjo būti išversti į atitinkamą užsienio kalbą ir specialia pažyma patvirtinti Užsienio reikalų ministerijos konsulinių pareigūnų ...

Plačiau

Informacija dėl privalomojo sveikatos draudimo įmokų mokėjimo

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba informuoja, kad kol nepatvirtintas teisės aktas, nustatantis PSD įmokų nuo darbdavio mokamų pašalpų už dvi pirmąsias nedarbingumo dienas mokėjimą, šių įmokų draudėjai mokėti neprivalo ...

Plačiau

Mažinama administracinė našta

Nuo š. m. vasario 3 d., įsigaliojus vidaus reikalų ministro įsakymų pakeitimams, užsieniečiams, kurie kreipiasi į šalies migracijos tarnybas dėl pažymos Europos Sąjungos valstybės narės piliečio teisei nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinti, Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimo ...

Plačiau

Duomenys apie gyventojų pajamas ir išlaidas turi būti pateikti iki vasario 15 dienos

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau — VMI) primena, kad vadinamieji tretieji asmenys (t. y., darbdaviai, bankai, gyvybės draudimo bendrovės, aukštojo mokslo įstaigos, ir t.t.) iki vasario 15 d. mokesčių administratoriui turi pateikti duomenis apie ...

Plačiau

Nuo šiandien individualias įmones galima įsteigti internetu

Valstybės įmonė Registrų centras ir Teisingumo ministerija pristatė nuo šios dienos teikiamą paslaugą - individualių įmonių registravimą internetu.

Naujoji paslauga suteikia galimybę individualią įmonę įsteigti ir įregistruoti Juridinių asmenų registre visas procedūras atliekant internetu. Steigėjui reikiamus elektroninius dokumentus ir prašymus automatiškai sugeneruoja pati informacinė sistema. Įmonės nuostatus ir kitus dokumentus bei prašymus savininkas pasirašo kvalifikuotu elektroniniu sertifikatu (el. parašu), platinamu Registrų centro padaliniuose.

Nuo šiandien internetu taip pat galima iš anksto rezervuoti būsimos įmonės pavadinimą. Pastaroji paslauga teikiama ne tik individualių įmonių, bet ir visų kitų formų juridinių asmenų steigėjams...

Plačiau

Mokesčiai „Sodrai“ – ir už negautas pajamas

Valdžia individualias įmones įkūrusiems žmonėms šiemet padovanojo dar vieną staigmeną – socialinio draudimo mokesčius reikės mokėti net ir tada, jei savininkas iš įmonės negauna jokių pajamų ...

Plačiau

Darbo ginčus padės spręsti ir tarpininkai

Šiandien Ministrų kabinetas nusprendė įtvirtinti kolektyvinio ginčo tarpininko instituciją. Tarpininkai padės nesutariančioms šalims – darbdaviams ir darbuotojų atstovams – spręsti kolektyvinius darbo ginčus. Tarpininko institutas įtvirtintas Darbo kodekso nuostatose..

Plačiau

Nekilnojamojo turto mokestį deklaruoti ir sumokėti privalu iki vasario 1-osios

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) informuoja, kad mokesčių mokėtojai — fiziniai ir juridiniai asmenys – 2009 m. nekilnojamojo turto mokesčio (toliau – NTM) deklaraciją apskričių valstybinėms mokesčių inspekcijoms turi pateikti ir mokestį sumokėti iki šių metų vasario 1 dienos. Planuojama, kad fiziniai ir juridiniai asmenys šiemet sumokės daugiau nei 260 mln. litų NTM. Praėjusiais metais mokesčių mokėtojai sumokėjo 270,5 mln. litų NTM, 2008 m. – 253,6 mln. litų.

VMI primena, kad NTM už praėjusius metus privalo deklaruoti ir jį sumokėti ne tik juridiniai asmenys, tačiau ir dalis gyventojų (kaip ir praėjusiais metais). NTM mokamas už juridiniams asmenims nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį turtą ir už tą nekilnojamąjį turtą, kurį jie yra neterminuotai ar ilgesniam kaip vieno mėnesio laikotarpiui perėmę naudotis iš fizinių asmenų. ...

Plačiau

Seime bus svarstomas siūlymas mažinti verslo priežiūros naštą

Seimas svarstys Teisingumo ministerijos siūlymą keisti verslą kontroliuojančių institucijų veiklos principus bei tvarką, perorientuojant jų darbą iš represinių priemonių taikymo į pagalbą verslui.

Šiandien Seimas nusprendė pavasario sesijoje svarstyti Teisingumo ministerijos parengtą Viešojo administravimo įstatymo pakeitimo projektą, nustatantį naujus verslo subjektų priežiūros principus ir kriterijus. Pritarus siūlomiems pakeitimams, verslo priežiūros institucijų darbas bus orientuotas į pagalbos teikimą ir konsultavimą, o ne baudų surinkimo planus.

Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, šių institucijų veikla nebegalės būti vertinama pagal paskirtų nuobaudų skaičių, dydį ar kitus su sankcijomis susijusius rodiklius. Institucijos turės pateikti ataskaitas apie suteiktas konsultacijas, nurodyti aktualiausius ūkio subjektams klausimus ir dažniausiai kylančias problemas taikant teisės aktus. Kartu privalės būti pateikti ir siūlymai, kaip bei kokius teisės aktus reikia keisti, kad jie nebūtų našta ūkio subjektams. Tai turėtų sukurti geresnes sąlygas verslui ir pakeisti dabartinę, dažnai labai neadekvačią, kontrolės praktiką. ...

Plačiau

Priimtos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pataisos

Seimas priėmė Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 17 straipsnio pakeitimo įstatymą (projektas Nr. XIP-1103 (2) ES. Balsavo: už – 91, susilaikė 2.

Pagal šiuo metu galiojantį įstatymą autorinis atlyginimas mokamas, kai meno kūrinio arba literatūros ar muzikos kūrinio rankraščio originalo perpardavimo kaina atskaičius mokesčius yra ne mažesnė kaip 300 eurų atitinkanti suma pagal įstatymų nustatyta tvarka skelbiamą oficialų euro ir lito santykį. Iki šiol autorinis atlyginimas taikant 5 procentų tarifą buvo skaičiuojamas už pardavimo kainos dalį nuo 300 iki 3000 eurų.

Seimui priėmus šio įstatymo pataisą, nustatyta, kad autorinis atlyginimas bus skaičiuojamas taikant 5 procentų tarifą už pardavimo kainos dalį iki 3000 eurų. ...

Plačiau

Internetinės parduotuvės steigimas

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (toliau – VDAI), atsižvelgdama į tai, kad pastaruoju metu steigiama vis daugiau internetinių parduotuvių, norėtų atkreipti šių parduotuvių steigėjų dėmesį į asmens duomenų apsaugos reikalavimus.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo (Žin., 1996, Nr. 63-1479; 2008, Nr. 22-804) (toliau – ADTAĮ) 31 straipsniu, internetinių parduotuvių steigėjai privalo registruotis Asmens duomenų valdytojų valstybės registre.

Registruojamasi pateikiant VDAI rekomenduojamos formos pranešimą, kurį galima rasti tinklalapio www.ada.lt skiltyje Rekomendacijos/Pranešimų ir sutarčių rekomenduojamos formos, arba pateikiant informaciją pagal Pranešimo apie duomenų tvarkymą taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. vasario 20 d. nutarimu Nr. 262 (Žin., 2005, Nr. 144-5249), nustatytus reikalavimus. ...

Plačiau

Paslaugų suteikimo vieta – pagal pirkėją

Seimas priėmė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimus. Pagrindinės šio įstatymo nuostatos įsigalioja nuo 2010 m. sausio 1 d.
Įstatymu pakeistas PVM įstatymo 13 straipsnis ir paslaugų teikimo apmokestinamiesiems asmenims atveju nustatyta nauja pagrindinė taisyklė. Pagal ją apmokestinamiesiems asmenims teikiamos paslaugos laikomos suteiktos šalyje, kurioje įsikūręs paslaugų pirkėjas (apmokestinamasis asmuo). Iki 2009 12 31 paslaugų suteikimo vieta buvo laikoma paslaugų teikėjo, apmokestinamojo asmens, įsikūrimo šalis. Kartu su tuo yra pateiktos nuostatos, kokie asmenys, be nurodytų PVM įstatymo 2 straipsnyje apmokestinamųjų asmenų, paslaugų vietos nustatymo tikslais taip pat laikomi apmokestinamaisiais asmenimis: tai – apmokestinamieji asmenys, įsigyjantys bet kokias paslaugas, skirtas vykdyti veiklai ir sandoriams, kurie nėra PVM objektas pagal PVM įstatymo 3 str. 1–3 dalis, ir kaip PVM mokėtojai įregistruoti juridiniai asmenys, kurie nėra apmokestinamieji asmenys.<...>

Plačiau

Skolos: kieno atsakomybė ir ką daryti?

Pablogėjus šalies ekonominei situacijai žmonių, negalinčių grąžinti savo skolų, vis daugėja, kaip ir atidėjimų bankuose. Nagrinėjant nelaimingas įsiskolinusių žmonių situacijas dažniausiai pamirštama, kokia buvo skolinimosi nauda. Tūkstančiai žmonių naudojasi daiktais, kurių įsigyti be skolinimosi tiesiog būtų neturėję galimybės. Šios naudos kaina yra akivaizdi, ir nors ji nėra maža (tiek palūkanų, tiek rizikos prasme), tačiau buvo aiški ir sutarta iš anksto.  

Pasak Lietuos laisvosios rinkos instituto (LLRI) eksperto Vytauto Žukausko, valdžia nebūtų valdžia, jei nebandytų kištis ir į šią sritį. Seime svarstomi keletas įstatymo projektų, kuriais norima spręsti žmonių skolų grąžinimo problemas. Tarp jų - Fizinių asmenų bankroto įstatymas, Pareigų kreditoriams laikino sustabdymo įstatymas (norima leisti fiziniams asmenims atidėti skolų mokėjimą iki 3 metų ir nemokėti palūkanų), taip pat Civilinio proceso kodekso pataisa (ja siekiama apriboti skolų išieškojimą iš užstatyto būsto, jei jis yra vienintelis). Visi jie siūlo skirtingas priemones žmonių mokumo problemai spręsti, tačiau ar išspręstų? ...

Plačiau

Vyriausybė sudarė teisines sąlygas viešojo ir privataus sektorių institucinei partnerystei

Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtiems Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pakeitimams, kuriais sudaromos teisinės sąlygos viešojo ir privataus sektorių institucinei partnerystei įgyvendinti.

Seimui teikiamame įstatymo projekte siūloma nustatyti institucinės partnerystės sąvoką, nes šiuo metu galiojantys teisės aktai tokios sąvokos nenustato. Institucinė partnerystė – tai viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdas, kai valstybės ar savivaldybės institucijos funkcijoms priskirtą veiklą pagal valdžios ir privataus subjektų partnerystės ar koncesijų sutartis vykdo akcinė bendrovė ar uždaroji akcinė bendrovė, kurios akcijų dalis priklauso valstybei ar savivaldybei.

Šiuo metu galiojantys teisės aktai nustato, kad valstybė ar savivaldybė gali turtą investuoti įsigydama steigiamos arba didinančios įstatinį kapitalą bendrovės akcijų, kurios visuotiniame akcininkų susirinkime valstybei ar savivaldybei suteikia daugiau kaip 50 procentų balsų. Įstatymo projekte siūloma šią nuostatą papildyti, kad toks apribojimas netaikomas, kai turtas investuojamas įgyvendinant institucinę partnerystę....

Plačiau

Savarankiškai dirbantys asmenys socialinio draudimo įmokas turės mokėti kartą per mėnesį

Siekiant, kad duomenys apie asmens draudžiamąsias pajamas Valstybinio socialinio draudimo fondo (Sodros) administravimo įstaigoms būtų teikiami kiekvieną mėnesį iki einamojo mėnesio paskutinės dienos, priimtuose įstatymuose nustatoma, kad individualių įmonių savininkų, ūkinių bendrijų tikrųjų narių, ūkininkų ir jų partnerių socialinio draudimo įmokos turi būti mokamos kartą per mėnesį ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio paskutinės dienos. Kiti individualia veikla užsiimantys asmenys (išskyrus dirbančius pagal verslo liudijimus) šias įmokas galės mokėti kas mėnesį, nes jiems nėra nustatyta prievolė mokėti socialinio draudimo įmokas avansu. Jų prievolė mokėti socialinio draudimo įmokas bei jų dydis nustatomi pasibaigus mokestiniams metams, deklaruojant praėjusių metų pajamas iš individualios veiklos.

Aiškinamajame rašte teigiama, kad informacijos apie asmens draudžiamąsias pajamas teikimas ir socialinio draudimo įmokų mokėjimas kas mėnesį žymiai sumažintų gyventojų ir draudėjų administracinę naštą bei paspartintų viešojo sektoriaus paslaugų perkėlimą į elektroninę erdvę ir „vieno langelio“ principo įgyvendinimą....

Plačiau

Patvirtintas lūžis įmonių registravime

Šiandien Seimas pritarė Civilinio kodekso pakeitimams, kurie supaprastins juridinių asmenų registravimo ir likvidavimo procedūras, palengvins steigimo dokumentų ir registro duomenų keitimo tvarką.

Šie pakeitimai įtvirtina pareigą įmones įregistruoti ne per mėnesį, o vos per 3 darbo dienas. Tai padaryti leis supaprastintos procedūros. Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, realiai planuojama, kad įmonės, steigiamos internetu, bus įregistruojamos dar greičiau. „Jau sausio 12 dieną kartu su Registrų centru pristatysime galimybę įmonę užregistruoti elektroninėje erdvėje. Kartu su kitais šio įstatymo pakeitimais, verslas galės žymiai greičiau, ir pigiau, ir paprasčiau sutvarkyti įmonės steigimo ar likvidavimo procedūras, registruose sistemiškai kaupti duomenis apie juridinius asmenis, juos paprasčiau keisti ir tvarkyti. Taip bus atsisakyta nereikalingos biurokratinės naštos, gerinamos verslo sąlygos“, - sako R. Šimašius. ...

Plačiau

Seimas detaliau nustatė atvejus, kai nebereikės rengti detaliųjų planų

Priimtas Teritorijų planavimo įstatymo 2, 19, 21, 22, 23, 24, 26, 31, 37 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas (projektas Nr.XIP-659(5)). Balsavo: už – 87, prieš – 1, susilaikė 9. ...


Plačiau

Priimtas Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymas

Seimas priėmė Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymą (projektas Nr. XIP-1053 (3), kuriuo ribojamas didelę rinkos galią turinčių mažmeninės prekybos įmonių rinkos galios panaudojimas ir užtikrinama tiekėjų ir didelę rinkos galią turinčių mažmeninės prekybos įmonių interesų pusiausvyra. Už šį įstatymą balsavo 56 Seimo nariai, prieš – 4, susilaikė 30.

Plačiau

Europos mokėjimo įsakymas sėkmingai taikomas atgaunant skolas

2008 m. gruodžio 12 d. įsigaliojusi Europos mokėjimo įsakymo procedūra jau per pirmuosius taikymo metus populiarumu aplenkė Europos vykdomąjį raštą, kuriuo galima naudotis daugiau kaip ketverius metus - nuo 2005 m. spalio 21 dienos.

Atskiri Europos valstybių teismai per 2009 metus Europos mokėjimo įsakymų išdavė 4-5 kartus daugiau, negu Europos vykdomojo rašto pažymėjimų. Apie 20 Europos mokėjimo įsakymų yra išduota ir Lietuvos teismuose.

Europos Parlamento ir Tarybos reglamentais įtvirtintų procedūrų taikymo tendencijos ir praktinės problemos aptartos šių metų gruodžio 14-15 dienomis Hagoje (Nyderlandai) vykusiame Europos teisminio tinklo civilinėse ir komercinėse bylose (EJNCCM) atstovų metiniame susitikime. ...

Plačiau

Nekilnojamojo turto mokesčiu nebus apmokestinamos neįgaliųjų įmonės ir įstaigos, priklausančios neįgaliųjų asociacijoms

Priimta įstatymo pataisa nustatyta, kad neįgaliųjų asociacijų, įmonių ir įstaigų, kurių dalyviai yra tik neįgaliųjų asociacijos, nekilnojamasis turtas nėra apmokestinamas nekilnojamojo turto mokesčiu. Kaip teigiama aiškinamajame rašte, priėmus šias pataisas neliktų galimybės piktnaudžiauti neįgaliųjų vardu. Iki šiol šiuo mokesčiu buvo neapmokestinamas neįgaliųjų draugijų ir jų įmonių nekilnojamasis turtas...

Plačiau

1.000 Lt įstatiniam kapitalui nepritarta

Vakar Seimas nepalaimino plačiai nuskambėjusios ūkio ministro Dainiaus Kreivio idėjos uždarosios akcinės bendrovės (UAB) įstatinio kapitalo kartelę nuleisti iki 1.000 Lt. Parlamentarai paliko galioti dabartinę nuostatą, kad UAB įstatinis kapitalas turi būti ne mažesnis kaip 10.000 Lt. ...

Plačiau

Seimas pasirengė suvaržyti prekybos centrų veiksmus

Seimas po svarstymo antradienį pritarė Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo projektui, kuris numato baudas didiesiems prekybos centrams, imantiems įvairius mokesčius iš prekių tiekėjų.

Plačiau

Seimo priimtos Akcinių bendrovių įstatymo pakeitimai sudarys palankesnes sąlygas verslui

Ypatingos skubos tvarka priimtas Akcinių bendrovių įstatymo 2, 4, 7, 10, 11, 12, 14, 17, 18, 26, 26(1), 32, 34, 35, 37, 41, 45, 47, 48, 53, 57, 62, 63, 65, 72, 73, 74, 75, 77, 78 straipsnių pakeitimo ir papildymo ir Įstatymo papildymo 41(1) straipsniu įstatymas (projektas Nr.XIP-1340(3)ES). Balsavo: už – 95, prieš – 1, susilaikė 2. ...

 

Plačiau

Nuo gruodžio 13 d. – rinkliava už kvietimo atvykti į Lietuvą tvirtinimą

Vyriausybė patvirtino 17 litų rinkliavą už kvietimų užsieniečiams laikinai atvykti į Lietuvos Respubliką tvirtinimą. Iš jos gautos lėšos valstybės biudžetą kasmet papildys maždaug 1,25 mln. litų. ...

Plačiau

Buitinės dujos, naudojamos ne buičiai, apmokestinamos akcizu

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) primena, kad suskystintos naftos dujos, skirtos buitinėms reikmėms, neapmokestinamos akcizo mokesčiu, tačiau jei mokesčių mokėtojas jas panaudoja kaip degalus, privalo sumokėti ir akcizą. Šiuo metu VMI yra nustačiusi keliasdešimt įmonių, kurios pigesnes buitines dujas naudojo kaip degalus ...

Plačiau

Ekonomikos komitetas pritarė supaprastintam uždarųjų akcinių bendrovių steigimui
Gruodžio 9 d. Ekonomikos komitetas apsvarstė ir pritarė komiteto patobulintam Akcinių bendrovių įstatymo 2, 4, 7, 10, 11, 12, 14, 17, 18, 26, 26(1), 32, 34, 35, 37, 41, 45, 47, 48, 52, 53, 57, 62, 63, 65, 72, 73, 74, 75, 77, 78 straipsnių pakeitimo ir papildymo bei Įstatymo papildymo 41(1) straipsniu įstatymo projektui Nr.XIP-1340ES. Komitetas pritarė iniciatorių pateiktiems Europos bendrovių įstatymo 2, 3, 5 straipsnių pakeitimo ir Europos kooperatinių bendrovių įstatymo 2, 5 straipsnių pakeitimo įstatymų projektams (Nr.XIP-1341, Nr.XIP-1342). Plačiau

Priimtos pataisos dėl akcizų lengvatos taikymo energetiniams produktams iš biologinės kilmės medžiagų ar su jų priedais

Priimtas Akcizų įstatymo 38 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymas (projektas Nr.XIP-1225 (2)) su posėdžio metu priimta Jono Šimėno ir Vito Matuzo pataisa. Balsavo: už – 85, susilaikė 4.


Plačiau

Seimas sumažino pelno mokesčio tarifą
Priimtas Pelno mokesčio įstatymo 4, 5, 12, 13, 17, 18, 26, 31, 33, 34, 35, 38(2), 40(1), 41, 55 straipsnių pakeitimo ir papildymo ir Įstatymo papildymo X(1) skyriumi įstatymas (projektas Nr.XIP-1222(3)). Balsavo: už – 73.
Plačiau

Perkeltos Tarybos direktyvų nuostatos aiškiau reglamentuos apmokestinimo PVM tvarką

Priimtas Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 2, 3, 9, 12(1), 13, 14, 15, 25, 28, 31, 40, 46, 53, 58, 68, 71, 71(1), 74, 75, 78, 79, 84, 88(1), 88(2), 91, 95, 116, 117, 118, 119, 121 straipsnių, 2 priedo pakeitimo ir papildymo, XIII skyriaus pavadinimo pakeitimo, 13(1), 91(1) ir 127 straipsnių pripažinimo netekusiais galios ir Įstatymo papildymo 119(1) straipsniu įstatymas (projektas Nr.XIP-1066 (2)ES). Balsavo: už – 91, susilaikė 19.

Įstatymo tikslas – perkelti ir įgyvendinti Tarybos direktyvų 2008/8/EB, 2008/117/EB ir kai kurias Tarybos direktyvos 2008/9/EB nuostatas bei supaprastinti ir aiškiau reglamentuoti kai kuriuos apmokestinimo PVM tvarkos aspektus, taip pat atsisakyti perteklinio reglamentavimo nuostatų.

Tarybos direktyvos įsigalios 2010 m. sausio 1 d. ir iki to laiko visos valstybės narės privalo tas nuostatas perkelti į savo nacionalinę teisę. ...

Plačiau

Teisėjų taryba pritarė teismų reorganizavimo reformai

Šių metų lapkričio 27 d. vykusiame Teisėjų tarybos posėdyje buvo pritarta teismų reorganizavimo reformai, kurios metu bus jungiami Lietuvos miestų ir rajonų apylinkių teismai.

Teisėjų taryba pritarė Vilniaus miesto apylinkės teismus sujungti į vieną, kuris taps Vilniaus miesto apylinkės teismu ir veiks visoje Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje. Kauno ir Šiaulių miestų apylinkių teismai turėtų būti sujungti su savo rajonų apylinkės teismais ir veikti to rajono teritorijoje.

Teisėjų taryba mano, kad siekiant užtikrinti visų reorganizuojamų teismų ir juose dirbančių teisėjų bei kito personalo lygiateisiškumą, visus reorganizuojamus teismus reikia jungti vienodu -– sujungimo būdu. ...

Plačiau

2009-12-01 sukanka 5 metai, kai Lietuvos Respublika prisijungė prie Europos patentų konvencijos

2009 m. gruodžio 1 d. sukanka penkeri metai nuo tos dienos, kai Lietuvos Respublika, prisijungusi prie Europos patentų konvencijos (EPK), tapo Europos patentų sistemos nare.

Plačiau

Seimas pritarė įstatymo pataisoms dėl pelno mokesčio tarifo mažinimo

Seimas pritarė Pelno mokesčio įstatymo 4, 5, 12, 13, 17, 18, 26, 31, 33, 34, 35, 38(2), 40(1), 41, 55 straipsnių pakeitimo ir papildymo ir Įstatymo papildymo X(1) skyriumi įstatymo projektui Nr.XIP-1222(2) ir Pelno mokesčio įstatymo 5 ir 17 straipsnių pakeitimo įstatymo 1 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui Nr.XIP-1223(2) po svarstymo (už – 58, prieš –17, susilaikė 16).

Seimas pritarė po svarstymo pataisoms, kuriomis numatoma pelno mokestį ir dividentus apmokestinti mažesniu – 15 procentų tarifu (vietoj dabar nustatyto 20 proc.). Taip pat siūloma nuo 13 proc. iki 7,5 proc. sumažinti pelno mokestį mažoms įmonėms, kuriose dirba iki 10 žmonių ir mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 500 tūkstančių litų. ...

Plačiau

Apsitvertą žemę leis išsipirkti
Po kelis arus žemės šalia savo valdų nelegaliai atsitvėrę Vilniaus gyventojai netrukus galės tapti teisėtais jos šeimininkais. ... Plačiau

Siūlo būdą greičiau atgauti skolas

Teisingumo ministras siūlo sudaryti sąlygas asmenims greičiau ir patogiau išsiieškoti skolas, kylančias iš notariškai patvirtintų sandorių. Tai bus galima padaryti suteikus notarams teisę įrašyti vykdomuosius įrašus šiuose dokumentuose.

Šiuo metu asmuo, norėdamas išsiieškoti skolą pagal sudarytą sandorį, visais atvejais turi kreiptis į teismą ir prašyti priteisti skolos sumą bei leisti ją išieškoti. Tik gavęs iš teismo vykdomąjį raštą asmuo gali kreiptis į antstolius. Toks procesas paprastai trunka apie keletą mėnesių. Teisingumo ministras Remigijus Šimašius siūlo leisti asmenims skolas išsiieškoti kreipiantis ne į teismą, o į notarą, jei skola kyla iš notariškai patvirtintos sutarties. „Taip asmenys galėtų žymiai greičiau kreiptis į antstolius ir atgauti pinigus iš įsipareigojimų nevykdančio skolininko. Kadangi paprastai tokiose bylose ginčų nekyla, šią funkciją siūloma perduoti notarams. Tai leistų sumažinti ir darbo krūvį teismams, teisėjai galėtų daugiau dėmesio skirti sudėtingoms byloms, mažėtų eilės, būtų taupomos lėšos“, - sako R. Šimašius. Tokia tvarka galiojo ir iki 1998 metų.

Šiuo metu notarai gali leisti išieškoti skolą, jei skolininkas nevykdo įsipareigojimų pagal pasirašytus čekius arba vekselius. Notarui šiuose dokumentuose įrašius vykdomąjį įrašą, jie iš karto gali būti perduodami antstoliams.

Plačiau

Tėvų išlaikymą pilnamečiams siūlo skirti tik gerai įvertinus

Teisingumo ministerija siūlo nustatyti, kad teismas, įpareigodamas tėvus išlaikyti pilnamečius vaikus, įvertintų visas aplinkybes ir nustatytų išlaikymo dydį pagal realų poreikį.

Plačiau

Civilinės būklės dokumentai bus pripažįstami paprasčiau

Šiandien Seimas priėmė Teisingumo ministerijos parengtą Konvencijos ratifikavimo įstatymą, kuris leis paprasčiau pripažinti užsienio valstybėms pateikiamus ar iš jų Lietuvoje gaunamus civilinės būklės aktus – gimimo, santuokos, mirties ir kt. liudijimus ar jų nuorašus.

Plačiau

Elektronizuotas teismų ir antstolių darbas bus patogesnis žmonėms

Šiandien Vyriausybė pritarė teisingumo ministro siūlymui modernizuoti teismų darbą, elektroninių priemonių pagalba užtikrinant patogų, greitą ir taupų bylų nagrinėjimą. Į elektroninę erdvę nutarta perkelti ir antstolių vykdomą turto pardavimo iš varžytinių procesą.

Šiuo metu teismai perkrauti darbu, bylų nagrinėjimas tęsiasi labai ilgai, o teisėjai atlikdami daugybę techninio darbo nebeturi pakankamai laiko įsigilinti į sudėtingas bylas. Tokią situaciją lemia neefektyviai organizuota teismų veikla, kuri nepatogi nei žmogui, nei patiems teismams. Siekiant užtikrinti spartesnį, patogesnį ir pigesnį bylų nagrinėjimą, teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus sudaryta darbo grupė parengė Civilinio proceso kodekso pakeitimus. Juose be kita ko numatyta supaprastinti visą procesą pasitelkiant informacines ir elektronines ryšių priemones.

Siekiant supaprastinti formalų ir sudėtingą dokumentų perdavimą, įtvirtinama galimybė žmogui visus su byla susijusius dokumentus teismui perduoti ir iš jo gauti elektroniniu būdu. Taip asmuo ir pats teismas greičiau ir patogiau gaus visą su nagrinėjama byla susijusią informaciją, be to sutaupys laiko ir pinigų, nes nebereikės krūvos popierių siuntinėti paštu. Tokiu būdu su teismu sutarusiems keistis dokumentais dar bus taikomos ir bylinėjimosi išlaidų lengvatos. ...

Plačiau

Vandensvydžio panaudojimo malšinant riaušes įteisinimas
Lapkričio 11 d. Žmogaus teisių komitetas posėdyje apsvarstė Viešojo saugumo tarnybos įstatymo 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą. Įstatymo projekto tikslas – papildyti specialiųjų priemonių sąrašą, į jį įtraukiant riaušių malšinimo transporto priemonę – vandensvydį. Ši priemonė leistų užtikrint ... Plačiau

Mažesni akcizai skinasi kelią Seime
Alkoholio gamintojai Seime rado užtarėjų. Seimo ekonomikos komitetas pritarė siūlymams akcizą stipriam alkoholiui sumažinti iki 2007 m. lygio.
Seimo Ekonomikos komitetas pritarė parlamentaro Manto Varaškos pasiūlymui akcizą stipriam alkoholiu sumažinti maždaug 28 procentais iki 2007 metų lygio. Iniciatorių teigimu, alkoholio gamintojų ir kitų institucijų pateikta informacija leidžia daryti prielaidą, kad Lietuvoje ...
Plačiau

Elektroniniu būdu steigiamų įmonių nereikės tvirtinti notariškai
Lietuvos Vyriausybė trečiadienį (lapkričio 4 d.) nusprendė panaikinti notarinę patikrą, steigiant įmones elektroniniu būdu. Taip pat nebereikės notariškai tvirtinti tikrųjų ūkinių bendrijų bei komanditinių bendrijų steigimo dokumentų.
Plačiau

Įmonės galės būti steigiamos ir elektroniniu būdu
Šiandien Vyriausybė pritarė teisingumo ministro siūlymui leisti įmones steigti elektroniniu būdu. Tai gerokai supaprastins, sutrumpins ir atpigins individualių įmonių bei uždarųjų akcinių bendrovių steigimo procedūras.
Plačiau

Automobilių mokesčiai įsigalioja nuo 2010-01-01
Jeigu iki 2010 m. sausio 1 d. nebus patvirtinta nauja naudos, kurią gauna asmuo, kai naudoja įmonės automobilį asmeniniais tikslais, įvertinimo tvarka, nuo kitų metų įsigalios ankstesnė, verslininkų ir mokesčių ekspertų jau kritikuota, tvarka. Plačiau

Verslo steigimas turės sutrumpėti dvigubai
Šiandien, lapkričio 3 d., įvyko kasmėnesinis „Verslo pavasario“ Vyriausybės pasitarimas. Tokių pasitarimų metu Premjero Andriaus Kubiliaus vadovaujamas Ministrų kabinetas svarsto prie Ūkio ministerijos veikiančios Saulėtekio komisijos siūlymus.
Plačiau

Darbdaviams ir atleidžiamiems iš darbo žmonėms bus paprasčiau tvarkyti dokumentus
Draudėjams nebereikės rengti pažymų atleistiems darbuotojams apie darbą įstaigoje ar įmonėje, o darbo netekusiems asmenims – teikti minėtų pažymų teritorinėms darbo biržoms, kad šios galėtų skirti nedarbo išmoką. Darbo biržos informaciją gaus tiesiai iš „Sodros“.
Plačiau

Vyriausybė siūlo Seimui paprasčiau reglamentuoti uždarųjų akcinių bendrovių veiklą
Akcinių bendrovių įstatymo projekte, kuriam pritarė Vyriausybė, siūloma paspartinti uždarųjų akcinių bendrovių steigimo procesą ir suteikti šioms įmonėms daugiau galimybių bei savarankiškumo organizuojant savo veiklą.
Plačiau

Mažinama administracinė našta darbdaviams
Nuo šiol darbdaviams ir išeinantiems iš darbo žmonėms bus paprasčiau tvarkyti dokumentus. Šiandien Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo tikslinami Apdraustųjų ir socialinio draudimo išmokų registro nuostatai.
Plačiau

Siūloma grįžti prie senos idėjos - nebausti įmonių, vėluojančių mokėti atlyginimus
Prieš daugiau nei dešimtmetį trumpai gyvavusi tvarka vėl linksniuojama Trišalėje taryboje – dalis profesinių sąjungų pasiūlė tris mėnesius nebausti įmonių, vėluojančių sumokėti atlyginimus savo darbuotojams. Plačiau

ES šalyse sumokėtas PVM bus grąžinamas greičiau
Siekiant gyventojams teikti patogias ir lengvai prieinamas elektronines viešąsias paslaugas, jau nuo kitų metų sausio 1-osios susigrąžinti kitose ES šalyse sumokėtą pridėtinės vertės mokestį bus galima internetu. Tam pakaks užpildyti Valstybinės mokesčių inspekcijos parengtą formą. Plačiau

Patikslintos Civilinio kodekso nuostatos dėl turistų užsakomų kelionių
Priimtomis pataisomis derinamas kelionių organizavimo reglamentavimas Lietuvos Respublikos Civiliniame kodekse su Europos Sąjungos Tarybos Direktyva dėl kelionių, atostogų ir organizuotų išvykų paketų (90/314/EEC).
Plačiau

Rugsėjo 1-ąją „sausasis įstatymas“ galios tik parduotuvėse
Šiemet pirmąją mokslo metų dieną kavinės ir restoranai vėl galės prekiauti alkoholiniais gėrimais, tačiau draudimas prekiauti parduotuvėse išlieka. Valstybinės alkoholio ir tabako kontrolės tarnybos prezidentas sako, kad minėto draudimo nereikėjo panaikinti, nes jam galiojant į gydymo įstaigas pakliūdavo daug mažiau alkoholiu apsinuodijusių vaikų. Plačiau

Įmonei įsteigti užteks tūkstančio litų
Vyriausybėje vykusiame pasitarime, skirtame verslo saulėtekiui, pritarta pasiūlymams, kad mokesčių laiku nesumokėję verslo subjektai, kuriems yra skolingos valstybės institucijos, bus atleisti nuo delspinigių mokėjimo. Nuspręsta, jog įmonę įsteigti nuo šiol užteks 1000 litų, iki šiol įstatinis kapitalas turėjo sudaryti 10 tūkst. litų. Ateityje reikalaujamas įmonės įstatinio kapitalo minimumas turėtų būti tik vienas litas. Plačiau

Individualių įmonių įstatyme – naujos galimybės
Vyriausybė, įgyvendindama verslo saulėtekio iniciatyvas, trečiadienio posėdyje pritarė Individualių įmonių įstatymo pakeitimų projektui, kurio tikslas – įtvirtinti galimybę individualios įmonės nuostatus rengti supaprastinta tvarka. Plačiau

Nebebus reikalaujama notariškai tvirtinti dokumentų kopijų ir parašo tikrumo
Vyriausybė trečiadienį (birželio 3 d.) pritarė Teisingumo ministerijos pateiktiems įstatymų ir Vyriausybės nutarimų pakeitimams, kuriais panaikinamas reikalavimas notariškai tvirtinti dokumentų nuorašus ir išrašus bei asmens parašo dokumentuose tikrumą. Plačiau

Prekybos centrams rengiamos piniginės baudos už tiekėjų spaudimą
Valdžia darsyk bando sureguliuoti ypač įtemptus Lietuvos didžiųjų prekybos centrų ir jų tiekėjų santykius. Didelę rinkos galią turinčioms mažmeninės prekybos įmonėms grasinama iki 3 proc. metinių pajamų sudarančiomis baudomis už neteisėtą tiekėjų spaudimą, pavyzdžiui, „įėjimo“ mokesčio ėmimą ar reikalavimą susimokėti už geresnį prekių išdėstymą. Plačiau

Teritorijų planavimo įstatymo pataisos
Seimas po svarstymo pritarė Teritorijų planavimo įstatymo 2, 19, 21, 22, 23, 24, 26, 31, 37 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektui Nr. XIP-659 (4). Balsavo: už – 55, prieš – 5, susilaikė 35. Plačiau

PVM įstatymo ir akcizų įstatymo pakeitimai
2009 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 2, 58 ir 91 straipsnių pakeitimo įstatymui (Žin., 2009, Nr. 93-3978) bei Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 19 straipsnio pakeitimo įstatymui (Žin., 2009, Nr. 93-3988) keičiasi tokios nuostatos:  Plačiau